Bon turystyczny – czym jest i gdzie go wykorzystać?

0
1379
Bon turystyczny

Jedną z form benefitów dla polskich rodzin, które jednocześnie miały podreperować stan firm z branży turystycznej, jest bon turystyczny. Rodzice i opiekunowie prawni dzieci zyskali możliwość opłacenia wakacyjnych wyjazdów bonem, co znacznie obniżyło koszty całego wyjazdu.

  1. Baza noclegowa ZUS, czyli gdzie wykorzystać bon turystyczny?
  2. Bon turystyczny na wakacje w Polsce – zasady korzystania

Bon turystyczny można wykorzystać na wakacje w Polsce, ferie zimowe czy inną formę spędzania wolnego czasu przez dziecko. Co ważne, środkami można opłacić jedynie wyjazd dla dziecka, a więc rodzic nie zapłaci nim za własny pobyt w ośrodku turystycznym.

Baza noclegowa ZUS, czyli gdzie wykorzystać bon turystyczny?

Kiedy po raz pierwszy zaczęto mówić o możliwości wprowadzenia bonu turystycznego, wielu Polaków ucieszyło się, że będzie mogło opłacić zagraniczną wycieczkę środkami uzyskanymi z rządowego programu. Rząd jednak szybko zweryfikował plany, informując, że bon turystyczny można wykorzystać jedynie w ośrodkach znajdujących się na terenie Polski. Co więcej, możliwość skorzystania z tego benefitu nie jest dostępna we wszystkich ośrodkach. Taką opcję oferują jedynie obiekty, które wpisały się na specjalną listę. Wybierając ośrodek wakacyjny, można łatwo zweryfikować, czy przyjmuje on płatności bonem turystycznym – baza noclegowa ZUS to pełna lista miejsc noclegowych, które akceptują płatność bonem.

Bon turystyczny na wakacje w Polsce – zasady korzystania

Nie wystarczy wiedzieć, gdzie wykorzystać bon turystyczny – ważne są również zasady skorzystania z niego. Po pierwsze, bon działa jedynie na terenie Polski i można nim pokryć wydatki związane z pobytem w ośrodku dzieci. Po drugie, bon ma charakter elektronicznego kodu, który rodzic może wygenerować samodzielnie, korzystając z Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Co ważne, bon powinien wygenerować rodzic, który otrzymuje środki z programu 500+. Benefit przysługuje niezależnie od wysokości dochodu i jest przyznawany rodzinom z co najmniej jednym dzieckiem, przy czym kwota 500 zł jest udzielana na każde dziecko, dlatego rodziny z dwójką dzieci otrzymają 1000 zł, rodziny z trójką dzieci 1500 zł, itd.

W przypadku wątpliwości, czy w danym ośrodku lub hotelu można wykorzystać ten benefit, odpowiedzią jest wspomniana lista bon turystyczny respektują jedynie obiekty znajdujące się w tym wykazie. Możliwość zapłacenia bonem można również zweryfikować, kontaktując się z obiektem noclegowym. Wówczas rodzic uzyska pełną informację o wysokości opłaty za dzieci oraz wiadomość, czy środki z bonu pokryją te wydatki w pełni.

Wykorzystaj Bon Turystyczny i zyskaj dodatkowe 30 zł na swój wyjazd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here