Zabawki dla 5 latków, z którymi zadbasz o rozwój swojego dziecka!

0
777
Zabawki dla 5 latków

5-latek uwielbia ruch i zabawy polegające na malowaniu i tworzeniu, dlatego prezent dla niego stosunkowo łatwo wybrać. Zabawki dla 5 latka muszą być kolorowe, kreatywne i zachęcać do rywalizacji. W tym zestawieniu poznasz kilka propozycji prezentów, które umożliwią też zatroszczenie się o ogólny rozwój twojego dziecka. Oto one!

Zabawki edukacyjne dla 5 latka

Dzieci niejednokrotnie mają spore problemy w nauce odczytywania dokładnej godziny z zegarka. Dlatego bardzo dobrą propozycją w grupie edukacyjnych gier będzie „Zegar”. Zawarte w niej karty i ilustracje prezentujące zegary cyfrowe i analogowe są pomocą dla rodziców w przystępnej nauce odczytywania zegara przez pociechy. Zapewniają przy tym sporo zabawy!

Edukacyjne zabawki dla 5 latka występują też w formie karcianej. Przykładem jest „Polska Luxtorpeda”. Dzieci nie tylko ćwiczą pamięć i refleks, ale mogą też rozpoznawać gatunki zwierząt, owadów, roślin, postaci i poznawać polskie zwyczaje. To bardzo ciekawa opcja zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych na wieczorne spotkania towarzyskie.

Zabawki interaktywne dla 5 latka

Co ważne dla ciebie – nadal jesteś najlepszym przyjacielem swojej pociechy. Dziecko lubi towarzystwo rówieśników, jednak najcenniejsze chwile dla niego to właśnie te, podczas których spędzacie czas razem. Rewelacyjna propozycja w formie zabawki dla 5 latka to gra „Kociaki łobuziaki”. Jej celem jest przeprowadzenie pięknych kolorowych nici przez plansze. W trakcie gry zbiera się zabawki, którym przyporządkowane są punkty. W ten sposób dziecko może ćwiczyć motorykę małą, czyli koordynację dłoni i paluszków. W tej grze nie musisz dawać forów swojemu dziecku, bo gra jest bardzo prosta, a jednocześnie niesamowicie ciekawa i kolorowa.

Inna propozycja to „Tik Tak Bum Junior”. W tej grze największą frajdę sprawia „wybuchająca” po ustalonym czasie bomba. Jest to gra przeznaczona dla całej rodziny i świetnie uczy spostrzegawczości oraz poszerza słownictwo dziecka.

Zabawki kreatywne dla 5 latka

Rewelacyjna propozycja dla dzieci w wieku 5 lat to „Story Cubes”. Ta gra występuje w wielu wersjach, które można wybrać stosowanie do zainteresowań dziecka. Polega na losowaniu kostek z obrazkami i stworzeniu historii na podstawie widocznych tam ilustracji. Dziecko w ten sposób pięknie rozwija swoją wyobraźnię i kreatywność. Może też ulepszać swoją zdolność myślenia w ciągu przyczynowo-skutkowym.

„Detektyw pozytywka na tropie” uczy dzieci nieco innych umiejętności. Podnoszenie kafelków ułożonych obrazkami do spodu wymaga odwagi, kalkulowania ryzyka i podejmowania decyzji. Dodatkowym smaczkiem są bohaterowie znani dzieciom z przygód Detektywa Pozytywki.

Dziecko, które ma 5 lat, potrzebuje nie tylko stacjonarnych rozrywek, ale też aktywności ruchowej. Zapewnij mu wiec i jedno, i drugie łącząc to z przyjemnością. Możesz wykorzystać do tego gry z piłką np. zestawy „Rubbabu”. Zadbasz o jego motorykę małą i dużą, które dziecko musi rozwijać. Zapewnisz mu to, czego potrzebuje w formie wspaniałej zabawy!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here