Wózki dziecięce na każdą pogodę

0
1473

Kiedy jesteś na etapie wyboru wózka dziecięcego zwracasz uwagę na wszelkie parametry, które zapewniają bezpieczeństwo jego prowadzenia, a więc dobre amortyzatory i hamulce, a także skrętne koła z łatwo dostępną blokadą. Niemniej jednak istotne znaczenie ma również to jak wózek sprawuje się w różnych warunkach i czy zapewnia dziecku komfort zarówno przy deszczowej, mroźnej, jak i słonecznej pogodzie. Poznaj zatem nasze propozycje wózków dziecięcych na każdą pogodę. Na samym przedstawimy, czym powinien charakteryzować się taki wózek.

Wyposażenie wózka na każdą pogodę

Wózki dziecięce powinny być przystosowane do spacerowania od wiosny do zimy, czyli przygotowane na każdą pogodę. Istotne znaczenie ma tutaj dobór odpowiednich kół. Powinny być jak największe, aby nie grzęzły w błocie, jeśli na spacery często wybierasz się do parku, czy lasu i nie spacerujesz jedynie na kostce brukowej wokół osiedla. Ponadto wózek powinien być wyposażony w śpiworek dostosowany do temperatury, ze stroną letnią i zimową. Takie akcesoria zwykle nie są w standardzie, ale warto szukać takich modeli. Bardzo ważna jest jeszcze folia przeciwdeszczowa. Można pokusić się również o parasol chroniący przed słońcem w przypadku klasycznej spacerówki, albo wózek z jak najgłębszą, regulowaną gondolą. Dzięki temu nawet ostre słońce nie przeszkodzi maluszkowi w przyjemnej drzemce.

Mountain Buggy Urban Jungle – wózki dla dzieci, które sprawdzą się w trudnym terenie i niesprzyjającym klimacie

Wózki dziecięce Mountain Buggy Urban Jungle powstały z potrzeby stworzenia wózka odpowiedniego do spacerowania po trudnych, nierównych nawierzchniach. Jeśli chcesz spacerować z dzieckiem po lesie, parku, a także mieście to taki model sprawdzi się idealnie. Pompowane koła zapewniają komfort prowadzenia nawet po mokrej i grząskiej nawierzchni. Dodatkowo wózek posiada wkładkę ocieplającą, która sprawdza się w chłodne dni. Budka z cicho otwieranym okienkiem pozwoli z kolei zapewnić lepszą wentylację. Tapicerka wózków dla dzieci Buggy Urban Jungle jest wysoce odporna na zabrudzenia, dlatego świetnie nadaje się do spacerów zarówno w deszczowe, jak i słoneczne dni.

Tutis Aero – idealne wózki, które sprawdzą się zimą i latem

Szukając wózka, który sprawdzi się na każdą pogodę, a jednocześnie będzie zapewniał komfort prowadzenia oraz wnoszenia i znoszenia ze schodów, kiedy zajdzie taka potrzeba, warto zwrócić uwagę na kolekcję wózków dla dzieci Tutis Aero. Posiadają ultra lekkie gondole, co jest niezwykle ważne dla osób mieszkających w bloku bez windy. Gondola wyposażona jest w moskitierę, którą łatwo można ściągnąć. Komfort dziecku w czasie spacerów zapewni miękki materacyk z kokosowym wkładem, który jest antyalergiczny. Z dzieckiem można spacerować nawet w pełnym słońcu dzięki dobrze chroniącej gondoli oraz tapicerce z filtrem chroniącym przed negatywnym wpływem promieniowania UV 50+. Materiał ponadto charakteryzuje się wodoodpornością. Koła wózków dziecięcych Tutis Aero wykonane są w technologii Real Gel, co zapewnia ochronę antyprzebiciową, a także komfort poruszania się po grząskim i nierównym terenie.

Silver Cross Surf Expedition – wózek dla aktywnych mam, którym nie straszna niesprzyjająca aura

Spośród wózków dedykowanych dla aktywnych rodziców, którzy nie chcą ograniczać jej z powodu panującej aury możemy polecić również prawdziwego Rolls Royce’a wśród wózków dziecięcych, czyli Silver Cross Surf Expedition, który jest wyborem dla najbardziej wymagających. To wózek, który może użytkować w wersji spacerówki nawet 5-latek, gdyż dedykowany jest do wagi aż do 25 kg. Nie zabrakło tu podstawowego wyposażenia wielu wózków na deszczową i słoneczną pogodę, a więc folii przeciwdeszczowej i parasola. Wózek wyposażony jest w żelowe koła, które odporne są na przebicie, zatem żadna nawierzchnia nie jest w stanie ich zniszczyć. Producent daje możliwość wymiany przednich dwóch mniejszych kół na jedno większe terenowe, zatem z czterokołowca, może się zrobić zwrotny trójkołowiec. Gondola posiada tu całkowicie płaskie oparcie, dlatego z powodzeniem może zastąpić łóżeczko turystyczne. Siedzisko spacerowe również można rozłożyć całkowicie na płasko, co pozwala na drzemkę większemu dziecku w czasie spaceru. Wentylacyjne panele wewnątrz pozwalają zapewnić dziecku komfort termiczny również latem, a bezpieczeństwo zapewniają filtry , chroniące przed wpływem promieniowania UV. Wózek w standardzie wyposażony jest również w opakowanie termiczne na butelkę, co pozwala nakarmić dziecko również w czasie spaceru z zachowaniem właściwej temperatury mleka bądź herbatki.

Wózki dziecięce na każdą pogodę powinny być przede wszystkim wyposażone w wiele przydatnych akcesoriów na moskitierze i parasolu zaczynając, a na zamykanym i wodoodpornym koszyku na zakupy kończąc. Ważne jest wyposażenie w ocieplany wkład i materac kokosowy, absorbujący wilgoć, zapewniający chłodzenie latem i ciepło zimą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here