Wygodne i efektowne meble do ogrodu i na taras

0
883
Wygodne i efektowne meble do ogrodu i na taras

Ogród to dla niektórych osób najodpowiedniejsze miejsce na relaks po ciężkim dniu w pracy. Ale jest to także właściwa lokalizacja wszelkich spotkań z rodziną lub znajomymi. Świeże powietrze sprzyja odpoczynkowi i dobrej zabawie. W dzisiejszych czasach ogród i taras bywają przedłużeniem domu. Staramy się, aby miejsca te były zadbane i wyglądały efektownie. Warto zatem wyposażyć je w komfortowe i estetyczne meble ogrodowe. Na jakie rodzaje mebli możemy się zdecydować?

Stół z krzesłami

Jeśli planujemy spożywanie posiłków w ogrodzie lub na tarasie to z całą pewnością powinniśmy zdecydować się na zakup stołu z krzesłami. W sprzedaży jest wiele modeli tego typu mebli. Różnią się wielkością, stylem, materiałem wykonania lub kolorem. Zanim dokonamy zakupu, warto zastanowić się nad tym, ile osób ma docelowo siedzieć przy stole. Może dobrym rozwiązaniem będzie stół rozkładany?

Jeśli chodzi o krzesła, to w sprzedaży są obecnie trzy systemy ich magazynowania. Do pierwszej grupy należą krzesła ogrodowe składane. Ich konstrukcja pozwala na złożenie krzesła do pozycji pionowej. W drugiej grupie znajdują się krzesła, które da się poukładać jedno na drugim (sztaplowane). Ostatnią grupę stanowią krzesła, których nie da się ani złożyć, ani sztaplować. To, jaki rodzaj krzesła wybierzemy, zależy przede wszystkim od tego, ile miejsca posiadamy i czy zaistnieje potrzeba ich przechowywania w okresie zimowym.

Warto podkreślić, że krzesła i stół mogą pochodzić z jednej kolekcji i stanowić kompletny zestaw mebli ogrodowych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby stół i krzesła różniły się od siebie (chociażby kolorem lub stylem). Mogą być również wykonane z innego materiału.

Leżak

Gdy lubimy uciąć sobie w ogrodzie krótką drzemkę, poczytać książkę lub gazetę albo po prostu poleżeć i popatrzeć w niebo, to warto sprawić sobie leżak. W ofercie sklepów znajduje się wiele rodzajów leżaków.

Część z nich posiada miejsce na wyciągnięcie nóg, niektóre mają regulowane zagłówki. Dobierz rodzaj leżaka do swoich potrzeb. Jeżeli ponad wszystko cenisz sobie wygodę to kup leżak z miękkim obiciem lub dokup wygodną poduszkę ogrodową.

Huśtawka ogrodowa

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się huśtawki ogrodowe. Ich atutem jest możliwość jednoczesnego bujania się przez kilka osób. Huśtawkę możemy postawić w jakimś zacisznym miejscu ogrodu, a gdy zajdzie potrzeba, przestawić w inne miejsce. 

Dużym walorem huśtawki ogrodowej jest zamontowany daszek. Stanowi świetną ochronę przed deszczem i słońcem.

Hamak lub wiszący fotel ogrodowy

W wielu z nas zachodzi potrzeba bujania. Jest to zajęcie, które wycisza, uspokaja i relaksuje. Dlatego hamaki nigdy nie wyszły i nie wyjdą z mody. Taką wiszącą leżankę można zawiesić na stojących w niedalekiej od siebie odległości drzewach. Natomiast gdy nie mamy drzew, to po prostu kupmy hamak ogrodowy ze stelażem. 

Alternatywę dla hamaków stanowią fotele wiszące do ogrodu typu kokon. Umożliwiają bujanie w pozycji siedzącej. Komfort siedzenia zwiększają poduszki, które występują w różnych kolorach. Tego typu fotel zajmuje mniej miejsca i przez zimę może być przechowywany w domu.

Szukając mebli do ogrodu, warto zajrzeć na stronę sklepu eDomator.pl. Katalog produktów obejmuje zarówno stoły z krzesłami, leżaki, huśtawki ogrodowe, hamaki, jak i wiszące fotele ogrodowe. Wszystkie wyroby są funkcjonalne i pochodzą od sprawdzonych producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here