Z czego wykonane są ręczniki szybkoschnące?

0
325
Z czego wykonane są ręczniki szybkoschnące

Ręczniki szybkoschnące są niezwykle przydatnym gadżetem podczas podróży. W ciągu ostatnich lat stały się nieodłącznym towarzyszem wielu podróżników. Wykonane zostały z materiałów, które nie chłoną wody, tak jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych ręczników, dzięki czemu bardzo szybko wysychają. Można je więc pakować do bagażu nawet po kilku minutach po wytarciu się po kąpieli.

Czym dokładnie są ręczniki szybkoschnące?

Ręczniki szybkoschnące zyskują coraz większą popularność, a ich głównym zadaniem jest zastąpienie tradycyjnych wykonanych z bawełny. Nie są one wykonane wyłącznie z jednego materiału, a w sklepach turystycznych znajdziemy ręczniki wykonane z weluru czy miękkiej tkaniny frotte.

Najwięcej osób decyduje się na zakup ręcznika szybkoschnącego z mikrofibry. Ten typ mikrowłókna powstaje przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, a dokładniej mówiąc połączeniu poliestru z nylonem. Dlatego też jest niezwykle przyjemny w dotyku i gładki.

Trzeba jednak przyzwyczaić się do ręcznika z mikrofibry, gdyż ściąga on wodę z ciała w zupełnie inny sposób niż tradycyjny odpowiednik, ponieważ nie wchłania wilgoci do środka. Cała woda zostaje na ręczniku i w zaledwie kilka minut na słońcu materiał całkowicie wysycha.

Jakie są rodzaje ręczników szybkoschnących?

Ręczniki szybkoschnące różnią się między sobą oczywiście materiałem, z jakiego zostały wykonane, ale także wielkością, przez co mają różne przeznaczenie. Inny typ ręcznika wybierze górski wędrowiec, a inny zamówi miłośnik morskich kąpieli.

W największym rozmiarze możemy zamówić szybkoschnący ręcznik plażowy. Ma on około 2 m długości, dzięki czemu może posłużyć człowiekowi również jako koc. Dostępne są w różnych wakacyjnych czy plażowych motywach, co pozwala znaleźć idealny model dopasowany do własnego stylu życia.

Najmniejsze ręczniki szybkoschnące mają wielkość zazwyczaj małego ręcznika łazienkowego albo nawet chusteczki. Dzięki tak małym rozmiarom są niezwykle kompaktowe i nie zajmują wiele miejsca w bagażu. Można je bez problemu przechowywać w podróżnym plecaku.

Jaki ręcznik szybkoschnący wybrać dla siebie?

Przed zakupem ręcznika szybkoschnącego warto zastanowić się nad tym, jakie będzie jego zastosowanie. Na basen najlepiej jest wybrać typowy ręcznik basenowy, natomiast na kemping dobry będzie model o nie dużych wymiarach.

Przy wyborze odpowiedniego ręcznika trzeba także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wykonany i sprawdzić jego miękkość. Dopiero na samym końcu zwracamy uwagę na wygląd, kolory tkanin czy motywy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here