Co musisz wiedzieć przez zakupem broni pneumatycznej?

0
292
Co musisz wiedzieć przez zakupem broni pneumatycznej

Pistolety pneumatyczne są obecnie powszechnie stosowane i są ulubioną „zabawką” nie tylko mężczyzn, ale również płci pięknej. Kiedyś sądzono, że pistolety pneumatyczne mogą być używane tylko jako środek samoobrony. Obecnie jednak istnieją różne imprezy sportowe, polowania i inne działania, których głównym celem jest – rozrywka. Ale ludzie nie zawsze myślą o tym, co powinni wiedzieć przed posiadaniem pistoletu pneumatycznego, aby nie skończyć w zbyt dużych kłopotach.

Zakup broni

Przed zakupem broni pneumatycznej przede wszystkim powinno pojawić się pytanie – czy jest to legalne ? To pytanie nie jest bardzo poprawne, ponieważ pneumatyka różni się mocą i właściwościami technicznymi, na podstawie których identyfikuje się konieczność uzyskania specjalnej licencji. Możesz legalnie kupić broń pneumatyczną https://www.vismag.pl/ , jeśli weźmiesz pod uwagę jedną zasadę:

  1. Maksymalna moc powinna mieścić się w granicach 17 J .

Aby użyć takiej broni, nie będziesz musiał uzyskiwać żadnych zezwoleń. Jeśli jednak chcesz kupić coś mocniejszego, będziesz musiał skontaktować się ze specjalną agencją rządową, aby uzyskać licencję na zakup i dokument dotyczący prawa własności.

Trzeba wiedzieć, że posiadanie licencji nie zwalnia właściciela broni pneumatycznej z odpowiedzialności. W przypadku, gdy nie jest on używany zgodnie z jego przeznaczeniem lub naruszane są zasady użytkowania, na właściciela może zostać nałożona dość znaczna kara pieniężna. Naruszenia oznaczają:

  • niewłaściwy transport, który może spowodować uszkodzenie mienia lub osoby;
  • wyposażenie pneumatyki w różne urządzenia nie dostarczone przez producenta lub dystrybutora;
  • samodzielna modernizacja w celu zwiększenia mocy lub zmiany kalibru broni;
  • przekazanie do tymczasowego użytku nieletnim itp.

Używanie broni pneumatycznej

Pneumatyka jest wykorzystywana do różnych celów rekreacyjnych – zawodów, polowań, strzelectwa sportowego itp. W zależności od zakresu broń można podzielić na kilka kategorii.

Strzelanie na ławce – strzelanie do celów stacjonarnych. Takie zawody odbywają się na różnych strzelnicach, gdzie odległość od strzelca do celu nie przekracza 25 metrów. Do takiego strzelania używa się karabinów PCP i sprężynowo-tłokowych. Strzelec sam wybiera zastosowany celownik optyczny, kaliber karabinu i jego klasę.

Polowanie – do takiej rozrywki używa się karabinów sprężynowo-tłokowych i PCP. Należy pamiętać, że karabiny, w których używany jest gaz płynny, źle znoszą wysokie i niskie temperatury. Kluczowym czynnikiem przy wyborze karabinu do polowania jest celność strzału.

Strzelanie hobbystyczne. Ta klasa obejmuje większość karabinów ze średniej i niskiej półki cenowej, o niskich parametrach technicznych. Takie strzelanie jest uważane za wielu początkujących strzelców, którzy dopiero zanurzają się w świat broni pneumatycznej, więc nabywają broń o przeciętnych parametrach technicznych, skupiając się na niskich kosztach.

Broń pneumatyczna do biathlonu. Taką broń wyróżnia mnogość różnych ustawień, dzięki którym sportowiec może szybko i dokładnie dostosować ją do własnych potrzeb. Karabiny wyposażone są w celownik dioptrii, a także specjalne obciążniki poprawiające wyważenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here