Kamizelka asekuracyjna – czy warto ją mieć?

0
561

Każdy z nas jest inny: jeden z nas jest świetnym pływakiem, drugi panicznie boi się wody. Nie brakuje wśród nas osób cieszących się aktywnym trybem życia, ale nie ma też nic złego w znajdowaniu ukojenia na kanapie przy dobrym serialu. Niemniej jednak kamizelka asekuracyjna to rzecz, która znajdzie zastosowanie u każdego człowieka – niezależnie od jego umiejętności czy stopnia wysportowania.

Kamizelka asekuracyjna z wypożyczalni

Jeżeli sport wodny jest Ci znany “od święta” i rzadko go uprawiasz, to polegasz zapewne na sprzęcie oferowanym przez pobliską wypożyczalnię, w skład którego musi wchodzić kamizelka asekuracyjna. Czym będzie się ona cechować? Z pewnością uniwersalnością – ma pasować na każdego, niezależnie od płci i wieku. Nie zamierzam umniejszać tego typu rozwiązaniu, ale jeżeli Twoja przygoda z aktywnością na wodzie nabiera rozpędu i staje się regularnie uprawianym hobby (a wiem, że często tak bywa!), to zastanów się, czy kapok maksymalnie dopasowany pod Twoje umiejętności oraz warunki fizyczne nie będzie czymś lepszym i przede wszystkim bezpieczniejszym.

Kamizelka asekuracyjna – kto powinien ją mieć?

Można by w wielkim skrócie powiedzieć, że każdy, kto znajduje się nad wodą bądź w wodzie. Na kąpieliskach w sezonie letnim rzadko co prawda można dostrzec kogoś w kapoku – my, dorośli, wchodzimy przecież zazwyczaj na głębokość niezagrażającą życiu i robimy to jedynie w celu ochłodzenia się. W pozostałych przypadkach kamizelka asekuracyjna jest wręcz niezbędna. Jakie to przypadki?

  • Osoby uprawiające sporty wodne na głębokiej, nieznanej wodzie (np. spływy kajakowe, pływanie na desce SUP, kitesurferzy, windsurferzy)
  • Podczas rejsu jachtem bądź żaglówką (upadek jest mało prawdopodobny, jednak jeżeli już się przydarzy, to jest gwałtowny, niespodziewany)
  • Wędkarze zajmujący się połowem ryb z jednostki pływającej
  • Dzieci – nawet w czasie wypoczynku na nadmorskiej plaży, gdyż łatwo stracić je z oczu
  • Psy biorące udział w rejsie, spływie kajakowym – niekontrolowany upadek i możliwość doznania urazu mogą skutecznie wpłynąć na ich umiejętność pływania

W celu uzupełnienia wiedzy

Odwiedź stronę kamizelka-asekuracyjna4.pl. Jest to witryna pełna przydatnych informacji oraz ciekawostek na temat kamizelek asekuracyjnych i ratunkowych. Kamizelka asekuracyjna której marki okaże się dla Ciebie najlepsza? W którą warto zainwestować? Gdzie ją kupić? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz właśnie na wyżej wspomnianej stronie. Poczytaj chwilę, poświęć odrobinę czasu, w tym przypadku pozyskanie nowej wiedzy nic nie kosztuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here