Pierścionek zaręczynowy – jak przygotować się do wizyty u jubilera?

0
553
Pierścionek zaręczynowy

Decyzja o oświadczynach oznacza, że mężczyznę czeka wizyta w sklepie jubilerskim. Dla wielu panów jest to często pierwsze spotkanie ze światem damskich pierścionków. Dodatkowym źródłem stresu jest również chęć trafienia w gust ukochanej, dla której dzień zaręczyn powinien być w przyszłości jednym z najpiękniejszych wspomnień. Dowiedz się, o czym warto pamiętać przed zakupem pierścionka zaręczynowego.

Poznaj rozmiar pierścionka

W wielu przypadkach istnieje możliwość zmniejszenia lub zwiększenia obrączki. Warto zapytać o taką opcję przed podjęciem ostatecznej decyzji. Problemem nie powinna być również wymiana pierścionka na inny rozmiar. W tym przypadku należy jednak liczyć się z tym, że odpowiedni model może nie być dostępny lub trzeba będzie na niego nieco poczekać. W celu uniknięcia takich przygód warto po prostu sprawdzić rozmiar palca przyszłej narzeczonej.

Dość popularnym sposobem jest zmierzenie średnicy innych pierścionków ukochanej. Należy jednak upewnić się, że biżuteria jest noszona na odpowiednim palcu. Panowie często o poradę pytają przyjaciółki lub rodzinę dziewczyny, co również jest dość dobrym sposobem. Bliskie osoby mogą nawet podstępem zdobyć informację o rozmiarze serdecznego palca kobiety. Po podobne metody może oczywiście sięgnąć również sam przyszły narzeczony.

Pomyśl o kruszcu

Kolejnym etapem zawężenia poszukiwań powinno być wybranie kruszcu. Za klasykę uważa się pierścionek złoty z diamentem, który jest symbolem elegancji i pasuje do tak podniosłej okazji jak zaręczyny. Nie wszystkie panie są jednak fankami tradycyjnego złota w żółtym odcieniu. Warto zatem delikatnie wypytać ukochaną o preferencje lub po prostu dobrze przyjrzeć się zawartości jej szkatułki z biżuterią noszoną na co dzień.

Jeśli partnerka lubi srebro, to najlepszym wyborem może okazać się białe złoto. Jego odcień do złudzenia przypomina srebro, ale sam kruszec jest znacznie cenniejszy. Sporą popularnością wśród kobiet cieszy się różowe złoto, które wyróżnia się wyjątkową trwałością i oryginalnym kolorem. Ponadto podczas wyboru kruszcu warto zwrócić uwagę na odcień obrączki i dopasować go do koloru skóry.

Wybierz oczko i obrączkę

Jednym z najważniejszych elementów pierścionka zaręczynowego jest oczko. W ofercie sklepu online Jubiler Ciesielscy można znaleźć modele zarówno z dużym kamieniem, jak i skromniejsze wersje. W tym przypadku warto kierować się przede wszystkim preferencjami ukochanej. Ponadto należy dobrze przemyśleć rodzaj kamienia – jedne kobiety wolą brylanty, a inne ucieszą się znacznie bardziej na widok czarnego agatu lub niebieskiego topazu.

Ważny jest także kształt oczka, który powinien być dopasowany do kształtu dłoni ukochanej. Nie bez znaczenia jest również oprawa, która może być skromna, ale może też być bardzo efektowna. Przed wizytą u jubilera warto ponadto pomyśleć o designie obrączki. Najczęściej można spotkać się z klasycznymi projektami, ale nie brakuje również szerokich pierścionków w nowoczesnym stylu, obrączek ze złotych kulek czy też szyn wysadzanych brylantami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here