Tanie podróże

0
2299
Tanie podróże

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób podróżuję po Europie, jest to obecnie bardzo proste ponieważ ceny biletów na samolot są bardzo atrakcyjne. Jeżeli zdecydujemy się na zakup odpowiednio wcześnie, to możemy odwiedzić miejsca w Europie w cenie poniżej 100 zł.

Tanie podróżeOczywiście obecnie najtaniej, co jest paradoksem wyjdzie na podróżowanie samolotami. Tani przewoźnicy oferują wyloty z każdego większego miasta w Polsce. Dzięki temu z Wrocławia, Poznania czy Warszawy możemy odwiedzić tak ciekawe miasta jak: Rzym pytasz Londyn. Oczywiście nie są to jedyne popularne kierunki. Latem bez problemu możemy wyskoczyć do ciepłych krajów. Dzięki odpowiedniej organizacji, jak funkcjonują tanie linie lotnicze my mamy możliwość organizować sobie tanie podróże.

Jakie są dostępne kierunki na tanie podróżowanie?

Jeżeli chodzi kierunki w których możemy polecieć, to wybór jest bardzo duży. Mamy w Polsce szeroką ofertę tanich linii lotniczych i dzięki temu w zasięgu mamy całą Europę. Bez problemu odwiedzimy Paryż czy też Mediolan, uda nam się zjeść smaczną pizzę w Wenecji oraz wyskoczyć na Fish and Chips do Londynu. Atrakcyjne ceny, coraz wyższe zarobki rodaków oraz chęć poznawania nowych kultur powoduje, że Coraz chętniej wsiadamy w samolot i udajemy się w podróż. Oczywiście cena takiej podróży jest niezmiernie ważnym aspektem. Dlatego też największą popularnością cieszą się oferty dające nam możliwość taniej podróży.

Dobre planowanie obniża koszty

Jednym z bardzo ważnych elementów, kiedy szykujemy się do wycieczki jest jej odpowiednie zaplanowanie. Dzięki temu że odpowiednio dobierzemy czas wylotu czy też zakwaterowania w hotelu możemy zyskać nawet 80% zniżki. Zasada jest prosta w liniach lotniczych, im szybciej kupujemy bilety na samolot tym mniej za niego zapłacimy. Bez większych problemów możemy znaleźć lot na Wyspy Brytyjskie za 100 zł w dwie strony, pod warunkiem że wykupimy go odpowiednio wcześnie. Podobnie sprawa wygląda z hotelami, jeżeli rezerwujemy je odpowiednio wcześnie, do tego w danym terminie nie ma wielkiej imprezy w mieście które chcemy odwiedzić oraz planujemy pobyt w tygodniu, to mamy szansę na znalezienie bardzo atrakcyjnej oferty na nocleg w dobrym hotelu.

Jak obniżyć koszty?

Tania podróżTania podróż jeżeli jest udana, zwiedziliśmy wiele zaplanowanych przez nas miejsc, nasze noclegi były miejscach, które nam odpowiadały, to zdecydowanie możemy uznać, że była to wyprawa udana. Oczywiście nie mam zamiaru twierdzić że wycieczka zorganizowana przez biuro podróży, gdzie śpimy w bajecznych Królewskich apartamentach jest czymś złym. Jednak taka forma podróży nie jest dostępna dla każdego, a tanie podróżowanie jest już opcją zdecydowanie właściwie dla każdego człowieka. Dlatego też nie dziwi fakt, że coraz więcej osób coraz chętniej wsiada do samolotu i leci w nieznane poznawać nowe kultury. Na podstawowe koszty organizacji wyjazdu wpływa marża biura podróży, to możemy wyeliminować samodzielnie bez problemu jeżeli wyjazd zorganizujemy samemu. Podobnie sprawa wygląda w przypadku rezerwacji miejsca w hotelu, to też często samodzielna rezerwacja znacząco obniża koszty wynajmu pokoju, nie inaczej jest w przypadku transportu. Dlatego jeżeli samodzielnie zorganizujemy sobie wycieczkę możemy być pewni, że będzie ona znacząco tańsza, niż organizowana przez biuro podróży.

Jak szukać tanich ofert?

Sprawa jest dość prosta. Na popularnych mediach społecznościowych znajdziemy wiele firm, które zajmują się wyłapywaniem ciekawych kierunków wakacyjnych w bardzo atrakcyjnych cenach. Wystarczy obserwować takie strony, żeby móc spędzić wakacje w Grecji za kilkaset złotych. Podobnie wygląda sprawa z gotowymi ofertami wakacji. Często na takich portalach znajdziemy bardzo atrakcyjne cenowo oferty. Oczywiście możemy sobie to wszystko sami zaplanować. Zazwyczaj jednym z większych kosztów jest dotarcie na miejsce. Tutaj z pomocą przyjdą nam tanie linie lotnicze. W przypadku tego rozwiązania, im szybciej zarezerwujemy samolot, tym taniej lecimy. Co za tym idzie, sami poniekąd możemy ustalać kwotę, jaką chcemy zapłacić za podróż.

Jeżeli dobrze się rozejrzymy, to możemy zaplanować wylot do Wielkiej Brytanii za 100 zł w dwie strony. Brzmi to niewiarygodnie, ale jest jak najbardziej możliwe. Musimy jednak rezerwować bilety z odpowiednim wyprzedzeniem, do tego bardzo ważne jest to, żeby czas naszej podróży nie pokrywał się z jakimiś ważnymi wydarzeniami jak na przykład rozpoczęcie roku szkolnego, święta kościelne czy też państwowe oraz na przykład Nowy Rok. Wówczas bilety są znacznie droższe i nie powinniśmy liczyć na jakieś super atrakcyjne ceny.

Ograniczenia w tanim podróżowaniu

Oczywiście jak we wszystkim, tak i w tanim planowaniu podróży są pewne ograniczenia. Jeżeli chodzi o podróż samolotem, to największym ograniczeniem jest wielkość bagażu. Jeżeli nie chcemy płacić więcej za bilet, to musimy się zmieścić w walizce, której rozmiary mieszczą się w kabinie. Jest to tak zwana bagaż podręczny, który pomimo swojej nazwy i tak coraz częściej podróżuje w luku bagażowym.

Drugim ograniczeniem jest czas. Na super promocje musimy polować, nie ma praktycznie możliwości z dnia na dzień kupić taniego biletu lotniczego, ale za to jest jak najbardziej możliwość zakupu taniego urlopu z dnia na dzień. Tutaj zasada jest odwrotna niż w przypadku biletu na samolot, im bliżej jest wyjazdu, tym mniej zapłacimy za urlop.

 

Ilość osób jakie mogą podróżować w promocyjnej cenie też jest mocno ograniczona. Zdecydowanie tanie podróżowanie najłatwiejsze jest do zorganizowania dla jednej lub dwóch osób. Wynika to z prostego faktu, że często wyprzedawane są pojedyncze, niesprzedane bilety i dzięki temu możemy czasem podróżować za grosze.

Podsumowując. Organizacja taniej podróży jest jak najbardziej możliwa, dodatkowo dzięki internetowi mamy możliwość przeglądania ofert od różnych przewoźników jak i porównywania ofert na noclegi. Tak szeroki dostęp do informacji pozwala nam na realizację naszych podróżniczych marzeń, bez konieczności wydawania na to fortuny.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here