Wyposażenie warsztatu mechanicznego – gdzie kupić?

0
129
Wyposażenie warsztatu mechanicznego

Podstawą skuteczności w pracy każdego fachowca są wiedza, doświadczenie i wykorzystywane narzędzia! Tak jak robotnicy na budowie nie mają możliwości wykonania własnej pracy bez właściwych przyrządów, tak samo i mechanicy zbyt wiele nie zdziałają przy braku odpowiedniego sprzętu.  Gdzie warto wyposażyć warsztat? Gdzie można znaleźć produkty renomowanych marek za rozsądne pieniądze?

Co warto wiedzieć przed otworzeniem warsztatu?

Marzenie o wystartowaniu z własnym przedsięwzięciem to zazwyczaj efekt prawdziwej pasji z młodzieńczych lat. Trudno zostać mechanikiem bez zamiłowania do motoryzacji. Choć ten zawód (podobnie jak każdy inny) może zostać wyuczony, to jednak wielokrotnie słyszy się, że ktoś ma „dryg do czterech kółek” bądź ma „prawdziwą smykałkę” do kwestii technicznych i związanych z nimi naprawami. Ciężko temu zaprzeczyć. Przypuszczalnie każdy miał w gronie własnych znajomych kolegę, który przejawiał wyjątkowe zainteresowanie samochodami czy motocyklami, co niejednokrotnie było też decyzją o dalszym kierunku edukacji i planami na przyszłość o własnym warsztacie samochodowym.

Do otworzenia warsztatu pojazdów mechanicznych nie wystarczy wyłącznie pasja. Przede wszystkim należy zrobić solidne rozeznanie na lokalnym rynku usług motoryzacyjnych i oszacować realne szanse w najtrudniejszym, początkowym etapie działalności. Dlatego przed podjęciem konkretnych decyzji i rozpoczęciem inwestycji warto przemyśleć kilka istotnych kwestii:

  • rodzaj oferowanych usług,
  • wielkość lokalu i jego lokalizacja,
  • potencjalna grupa docelowych klientów,
  • typ obsługiwanych pojazdów mechanicznych,
  • strategie marketingowe i promocja warsztatu.

Nie można też zapominać o dużej roli, którą odgrywa wyposażenie warsztatu. To właśnie sprzęt i odpowiednie narzędzia pozwolą zdobyć przewagę nad potencjalną konkurencją. Znajomość słabych stron innych warsztatów (np. braki w wyposażeniu) pozwala wypełnić lukę na rynku i przyciągnąć klientów, którzy dotychczas nie mieli szans na otrzymanie pomocy.

Jaki sprzęt jest potrzebny do warsztatu?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż w pierwszej kolejności należy określić zakres usług warsztatu samochodowego. Zakład wulkanizacyjny będzie wymagał innych narzędzi i urządzeń aniżeli warsztat odpowiedzialny na prostowanie wgnieceń i rozwiązywanie problemów dotyczących karoserii (np. kwestii lakierowania). Zawczasu i przed otworzeniem własnego warsztatu należy zorientować się, gdzie można zakupić niezbędne wyposażenie. Najlepszym wyborem okaże się sklep motoryzacyjny, który oferuje możliwość zakupów online. To bardzo duża wygoda, która rozwiązuje problem związany z transportem przedmiotów wielkogabarytowych (np. prostowarka do felg stalowych i aluminiowych).

Jednak w wielu przypadkach wspomniane sklepy nie są skierowane stricte do osób prowadzących warsztaty mechaniczne. Detaliczna sprzedaż, skierowana do pojedynczych klientów, często przekłada się na znacznie większą cenę aniżeli w trakcie zakupów bezpośrednio u producenta.

WOOPauto – marketplace branży automotive

Rosnący trend sprzedaży internetowej nie ominął też branży automotive, co doprowadziło do powstania marketplace dedykowanego specjalnie dla właścicieli warsztatów i profesjonalnych mechaników. W ich ofercie znajdują się najwyższej jakości narzędzia, części zamienne, urządzenia i przedmioty wykorzystywane do szeroko rozumianej naprawy pojazdów mechanicznych. Każdy mechanik z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Co więcej, wszystkie produkty pochodzą bezpośrednio od producentów i głównych importerów, dzięki czemu liczba pośredników została zmniejszona do koniecznego minimum.

Prawdziwą przewagą WOOPauto.com (gdyż o nim właśnie mowa) nad stacjonarnymi sprzedawcami akcesoriów i wyposażenia warsztatów jest bezpieczeństwo transakcji i sprawna realizacja zamówień. Większość z nich jest realizowana praktycznie tuż po otrzymaniu wpłaty od klienta, a terminowe dostarczanie zakupionych przedmiotów nie powoduje przestoju w pracy warsztatu. Problem braku towaru lub przedłużającego się uzupełnienia stanów magazynowych nie ma w tym przypadku miejsca. Wszystko to w trosce o zadowolenie klienta, który od samego początku otrzymuje od marketplace automotive WOOPauto.com profesjonalną obsługę i pomoc w razie wszelkich niedogodności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here