Kolczyki złote z perłami – biżuteria idealna

0
2634

Wybór kolczyków do wieczornej kreacji jest problemem dla wielu kobiet. Zwykle najlepszą opcją jest prostota – niestarzejąca się elegancja. Jej uosobieniem są kolczyki z perłami – złote lub srebrne. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale wybór odpowiednich pereł może być naprawdę trudny. O ile kruszec oceniamy po jego próbie, to jednym z zalecanych kryteriów wyboru tych kamieni jest ich połysk – bardzo trudny do oceny w trakcie wizyt w sklepach. Jak zatem wybrać, by mieć pewność, że nabywamy biżuterię najwyższej jakości?

Biżuteria idealna?

Choć można spierać się w tej kwestii, perły od dawna uznawane były za symbol elegancji, ale także przepychu i doskonałego gustu. Właśnie dlatego najlepszym prezentem dla wytwornej kobiety będą kolczyki – złote, z perłami o wysokim połysku i pięknym kształcie, bądź srebrne, odrobinę mniej efektowne, bardziej skromne. Ich uniwersalność pozwala na użytkowanie nie tylko od święta, natomiast szykowne wykończenia z kruszcu dodają im wyjątkowości. Problem pojawia się w momencie dokonywania zakupu. Skąd bowiem mamy mieć pewność, że przedstawiana nam biżuteria rzeczywiście zawiera cenny kamień, na jakim nam zależy?

Wysoki połysk

Kupując biżuterię u zaufanego jubilera możemy spokojnie zawierzyć jego ekspertyzie, jednak nie zawsze mamy taki komfort. Szukają państwo pięknych, eleganckich kolczyków? Złotych, z perłami najwyższej jakości, a nawet srebrnych z mniej imponującymi kamieniami nie ma na rynku tak wiele, jakbyśmy sobie tego życzyli. Większość z nich to niestety produkty niskiej klasy, z czego najczęściej nie zdajemy sobie sprawy. Brak odpowiedniej wiedzy na temat pereł jest zmorą naszego rynku, dlatego zanim zdecydują się Państwo na kupno, warto sprawdzić, czy sam sprzedawca wie co Państwu proponuje.

Pierwszym i najważniejszym kryterium wyboru jest blask kamieni (nawet ich kształt nie ma tak dużego wpływu na ich urodę). Im większy, tym lepsza klasa zostanie przyznana perle. Gdy na powierzchni kamienia widzimy swoje odbicie,  możemy mieć pewność, iż mamy do czynienia z perłą naprawdę wysokiej jakości. Zwróćmy również uwagę także na tak zwany orient, delikatną grę barwnych refleksów. Jeśli uda się Państwu odnaleźć biżuterię z kamieniami o silnym blasku i zauważalnym oriencie, nie powinniście wahać się nawet przez chwilę. Taki zakup to doskonała inwestycja – uświetni każdą kreację, a może nawet stanie się cenną rodzinną pamiątką.

Kształt

Również to kryterium ma wpływ na ocenę kamieni, jednak nie da się ukryć, iż nie tylko okrągłe perły są cenną ozdobą biżuterii. Podkreślmy raz jeszcze – to blask ma największe znaczenie dla klasy kamienia, a perfekcyjny, kulisty kształt nie zawsze musi być pożądany przez klienta. Przed wizytą u jubilera warto zatem zastanowić się, jakich poszukują Państwo kolczyków. Złotych, z perłami okrągłymi, czy może srebrnych z kamieniami w kształcie kropli?  Najbardziej różnorodne formy prezentują perły słodkowodne, jednak należy przy tym pamiętać, iż mają one słabszy połysk niż ich morskie odpowiedniki.

Barwa

Tradycyjną i jedną z piękniejszych barw jest oczywiście biel, która uświetni wszelkiego rodzaju kolczyki. Złote, z perłami Akoya bądź South Sea będą jednak najbardziej eleganckie, nienachalnie efektowne i jednocześnie przyciągające wzrok. Na tym oczywiście wybór się nie kończy, choć nie da się ukryć, iż biżuteria z białą perłą jest spotykana najczęściej. Kamienie o szaro-srebrzystej, czarnej, żółto-złocistej barwie są dużo mniej popularne, a przez to trudne do zdobycia na polskim rynku jubilerskim. Jeśli natomiast poszukują Państwo kolczyków z perłami pastelowymi, np. różowymi czy lawendowymi, to wybór ograniczy się do klejnotów słodkowodnych tańszych, również pięknych, choć z pewnością nie tak atrakcyjnych jak ich morskie odpowiedniki.

Gdzie kupować?

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na zakup biżuterii przez Internet, ulegając kuszącym ofertom. Jednak niskiej cenie zazwyczaj towarzyszy odpowiadająca jej jakość, a w przypadku pereł jest to zależność powszechnie obowiązująca, z czego wielu kupujących nie zdaje sobie sprawy.  A o ile w sklepie możemy zobaczyć kupowane perły, to zdjęcie zrobione w odpowiednim oświetleniu może bardzo zafałszować ich prawdziwy wygląd. Jeśli marzą się Państwu piękne kolczyki, które przez lata będą doskonałym dodatkiem do wszystkich kreacji, zdecydowanie warto zadać sobie trud ich wyszukania, nawet jeśli będzie to wymagało odwiedzenia wielu sklepów. Na prawdziwie zachwycające perły warto poczekać.

Artykuł partnera.