Leżaczek-bujaczek dla niemowlaka. Jaki wybrać?

0
1728
Leżaczek-bujaczek dla niemowlaka. Jaki wybrać?

Rodzice niemowląt i małych dzieci często mają wiele spraw w jednym czasie na głowie, w tym także opiekę nad dzieckiem. Wielokrotnie zdarzają się sytuacje, w których mając malucha na rękach, muszą pilnie wykonać jakąś czynność wymagającą użycia obydwu rąk i potrzebują bezpiecznie odłożyć go na chwilę. Leżaczek dziecięcy to idealne rozwiązanie. Komfortowe i ergonomiczne bujaczki dla dziecka pozwalają na beztroski czas zabawy maleństwa w bezpiecznym środowisku, bez obaw o jego zdrowie.

Jak wybrać najlepszy leżaczek dziecięcy?

Dokonując wyboru tego niezwykle przydatnego akcesorium, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  1. Wybór typu urządzenia – czy ma on stanowić jedynie bujaczek, czy również pełnić inne funkcje – huśtawki, krzesełka albo kołyski.
  2. Przedział wagowy, do jakiego dostosowany jest leżaczek dziecięcy – niemowlęta w pierwszym roku życia bardzo szybko przybierają na wadze i leżaczki z niewielkim zakresem wagowym mogą szybko przestać być bezpieczne.
  3. Sposób zabezpieczenia dziecka przed wypadnięciem – 3 lub 5-cio punktowe pasy, posiadane certyfikaty bezpieczeństwa i przeznaczenia do użytkowania dla dzieci poniżej 3 roku życia.
  4. Możliwość rozłożenia oparcia do pozycji leżącej kiedy maluch zaśnie – dzieci do momentu osiągnięcia pewnej sprawności fizycznej nie powinny zbyt długo przebywać w pozycji siedzącej czy półsiedzącej.
  5. Rozmiary leżaczka i stopień skomplikowania jego składania, rozkładania czy przenoszenia – te elementy mogą być szczególnie istotne, jeżeli często będzie się przenosić bujaczek, albo też będzie zachodziła konieczność jego transportu.
  6. Wyposażenie dodatkowe – na przykład pałąk z zabawkami, moskitiera, pozytywka, moduł wibrujący czy lampka.

Warto pamiętać, że korzystanie z bujaczków dla dziecka powinno być ograniczone czasowo. Niemowlę do rozwoju potrzebuje ruchu, leżenia na brzuszku, a w późniejszym czasie pełzania, raczkowania, prób stawiania pierwszych kroków. Leżaczki dla dzieci choć zapewniają bezpieczeństwo, to jednak ograniczają pewne ruchy dziecka.

Wielofunkcyjne bujaczki dla dziecka

Wśród wielu sprawdzonych modeli, jakie oferuje sklep bravis.pl, bujaczki dla dziecka o wielu funkcjach to idealne rozwiązanie na dłużej. Przemyślana budowa produktów, które umożliwiają regulację oparcia czy przekształcenie bujaka w leżaczek dziecięcy tego zaś w krzesełko to pomysł na dłuższe korzystanie z urządzenia. Innowacyjna konstrukcja niektórych leżaczków pozwala na wykorzystanie ich w pierwszym etapie już od czasu narodzenia w bezpiecznej leżącej pozycji jak w kołysce, następnie zaś przekształcenie gondolki w wygodne siedzisko dla nieco starszego dziecka. Dodatkowe funkcje takie jak huśtawka, moskitiera albo estetyczne i trwałe zabawki zapewniają idealne akcesorium dla rodziców małych dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here