Rajskie Wakacje

0
2528
Rajskie Wakacje

Rajskie WakacjeBłękit oceanu, rafy kolarowe, piękne piaszczyste wybrzeże a pod nogami bajeczny cieplutki piasek. Dokładnie w taki sposób ludzie wyobrażają sobie, że wyglądają rajskie wakacje. Każdy z nas ma jakieś swoje wyobrażenia na temat takiego wypoczynku. Jedni marzą o leżeniu na rozgrzanym piasku, innych marzeniem jest pływanie po bajecznej lagunie, a dla jeszcze innych idealnym wypoczynkiem będzie wypłynięcie na otwarte morze i złowienie merlina. Oczywiście to w jaki sposób postrzegamy nasze wymarzone rajskie wakacje w dużej mierze zależy od tego ile mam pieniędzy na takie wakacje. Zazwyczaj wakacje na rajskich wyspach są znacznie droższe niż wakacje w popularnych kurortach. W dużej mierze wynika to z problemów z dostaniem się na taką wyspę. Zazwyczaj takie wyspy położone są gdzieś na środku oceanu, z tego też powodu trudno jest zazwyczaj do nich dotrzeć. Kiedy jednak już nam się to uda, możemy być pewni że czeka nas fantastyczna zabawa. Do takich miejsc, które nazwiemy bez wahania rajem na ziemi zaliczamy Malediwy. Prawie tysiąc dwieście wysp, z czego tylko dwieście zamieszkałych. To istny raj. Wyobrażacie sobie miejsce, gdzie jest tysiąc bezludnych wysp? Jak bajeczne można spędzić wakacje, gdy dysponujemy odpowiednim środkiem transportu, który przewiezie nas pomiędzy tymi cudownymi wyspami?

Samodzielne organizowanie rajskich wakacji

Wiele osób zastanawia się nad tym czy jest możliwe samodzielne zorganizowanie wakacji w  tak egzotycznych miejscach jak na przykład Malediwy. Chociaż dla osoby, która nie zajmuje się organizacją wycieczek na co dzień organizowanie takiej eskapady wydaje się karkołomny pomysłem, to jednak jak najbardziej jest możliwe samodzielne zorganizowanie rajskich wakacji. Zanim zaczniemy jednak to robi  musimy wiedzieć kilka rzeczy.

Po pierwsze wizy. Dla Polaków, którzy odwiedzają wyspy i nie spędzą tam więcej niż 30 dni nie ma konieczności wyrabiania sobie wizy.

samodzielne zorganizowanie rajskich wakacjiDruga sprawa to noclegi, jeżeli szukamy samodzielnie to na wielu stronach znajdziemy różne liczne oferty. Zarówno jeżeli chodzi o hotele jak i o bardzo popularne domki.

Kolejnym ważnym elementem jest oczywiście kwestia transportu. Musimy jakoś dotrzeć na nasze rajskie wakacje, przeglądając różne oferty można zauważyć że ceny zaczynają się okolicach 2000 zł. Jest więc to cena zbliżona, do ceny gdy chcemy odwiedzić na przykład w Tajlandie lub inne kraje Dalekiego Wschodu. Popularnym miejscem wylotu jest Londyn lub Moskwa. Samolot lepiej jest rezerwować jak najwcześniej się da. Dzięki temu będziemy w stanie jeszcze trochę obniżyć koszty podroży, co przy rodzinie na przykład 4 osobowej może okazać się całkiem sporym zyskiem.

Kiedy podróżować do raju?

Najlepiej podróżować jest poza sezonem, który to w przeciwieństwie do naszego kraju trwa od października do lutego. Jeżeli zdecydujemy się na wakacje w takim okresie to musimy liczyć się z tym że wydamy prawie o połowę więcej pieniędzy na noclegi czy też wyżywienie. Zdecydowanie najciekawiej i najtaniej jest podróżować poza sezonem, jeżeli chcemy uniknąć ulewnych deszczów to powinniśmy wybrać na wyjazd wrzesień lub przełom lutego i marca. Jest tanio, zdecydowanie mniej turystów oraz niewielkie szanse na monsumy.

Transport na miejscu

Jak wcześniej wspominałem Jednym z poważniejszych ograniczeń i jest dotarcie na interesującą nas wyspę z lotniska na którym wylądujemy. To powinniśmy sprawdzić zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego noclegu, a mianowicie czy będziemy w stanie się dostać na wyspę promem. Oczywiście możemy popłynąć na konkretną wyspę motorówką, jednak jest to znacznie droższe. Dla porównania No jedną z popularniejszych wysp promem dopłyniemy za około 2-3 dolary a motorówka będzie kosztowała nawet 15 razy więcej. Jak widać już na samym początku na Malediwach można znacząco zaoszczędzić.

Podsumowanie

Jak widać kiedy chcemy spędzić wakacje w raju, to musimy trochę się postarać, aby ograniczyć koszty. Zdecydowanie jest to gra warta świeczki ponieważ oszczędności będą bardzo duże.Po pierwsze bez problemu jesteś w stanie zorganizować takie wakacje samodzielnie. Wystarczy sprawdzić dobrze połączenia samolotem i z całą pewnością bez problemu znajdziemy sobie noclegi.

Po prostu oddzielnego organizowania sobie wyjazdu pamiętajmy o tym, że jest to druga półkula. Kiedy u nas jest lato, tam jest zima, zdecydowanie warto jest brać to pod uwagę podczas organizacji wyjazdu. Oczywiście nie grozi nam, że zmarzniemy lub zasypię nas śnieg. Jednak w tym rejonie świata potrafią padać ulewne deszcze przez wiele tygodni. Z tego też powodu potrafią one skutecznie popsuć urlop. Jeżeli mamy taką możliwość warto zaplanować jest pobyt tam poza sezonem. Dzięki pobytowej poza sezonem Po pierwsze zaoszczędzimy sporo pieniędzy na noclegach a po drugie co bardzo ważne w wiele miejsc będzie pustych. Niewątpliwie lepiej jest być samemu na rajskich plażach niż w w towarzystwie wielu ludzi.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here