Zrób sobie kartkę lub album

0
598
Zrób sobie kartkę lub album

Teoretycznie w sklepach możemy kupić wszystko, a ilość rzeczy, które możemy komuś podarować, jest tak duża, że czasem ciężko się zdecydować. W praktyce więc coraz trudniej wybrać dekoracje czy też drobiazgi, które będą inne niż wszystko dookoła, a tym samym zachwycą. To jeden z powodów, dla których tak chętnie sięgamy po rękodzieło. Co więcej, coraz częściej faktycznie sami zaczynamy wykonywać różne rzeczy dostępnymi technikami, wykorzystując materiały oraz specjalne przyrządy.

Królestwo DIY

Rękodzieło cieszy się coraz większą popularnością. Pomimo tego że mamy pieniądze i możemy coś ładnego kupić, a nie mamy czasu, by przygotować coś samodzielnie, spędzamy długie godziny na wycinaniu, dokręcaniu, klejeniu. W efekcie otrzymujemy nie tylko fantastyczną ozdobę, ale również satysfakcję. Cardmaking czy scrapbooking na tyle są w stanie „wciągnąć”, że dla wielu osób stają się sposobem na pracę zarobkową. Rękodzielnicy coraz częściej wystawiają swoje produkty na targach i jarmarkach, a także korzystają z możliwości, jakie daje sieć. W efekcie takie nieprzemysłowe wyroby stają się niezwykle ważnym elementem gospodarki i klienci są w stanie zapłacić za nie większe pieniądze niż za chińską dekorację.

Na urodziny, ślub, narodziny czy święta

Pomimo popularności mediów społecznościowych lubimy otrzymywać tradycyjne kartki. Bardzo często są one również elementem prezentu, jaki dostają młodzi czy też świeżo upieczeni rodzice. W ten sposób stają się również pamiątką niezwykle ważnej chwili. Dlatego też chętnie sięgamy po cardmaking, który polega na tym, że samodzielnie wykonujemy kartki. To jedna z technik scrapbookingu, która koncentruje się na przygotowaniu albumów ze zdjęciami. Choć idea jest podobna, to samo wykonanie, a nawet format już zdecydowanie inne. Do cardmakingu używa się wielu specjalistycznych materiałów takich jak na przykład specjalny papier, tusze, brokaty, artykuły rodem z pasmanterii, a także gotowych dekoracji z tektury. Przy przygotowywaniu dodatku sprawdzają się również różnego rodzaju maszynki i wykrojniki. Dzięki temu bez problemu można spersonalizować kartkę, nadając jej niezwykły charakter, wykorzystując oryginalne połączenia, które na przykład podkreślą pasję, charakter głównego bohatera/bohaterów oraz oczywiście okazję.

Artyści amatorzy i profesjonaliści

Rękodzieło teoretycznie może tworzyć każdy, choć oczywiście wymaga to „artystycznej duszy” i zdolności manualnych. Sam cardmaking bazuje często na niewielkich elementach, które muszą razem się komponować, by stworzyć ciekawy efekt. Jeszcze nie tak dawno temu rękodzieło było przypisywane sztuce ludowej, a obecnie staje się jednym z ważniejszych elementów popkultury z logo „handmade”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here